27 лютого — День заснування Одеської області


Одеська область офіційно була утворена 27 лютого 1932 року — саме тоді набула чинності постанова четвертої позачергової сесії Всеукраїнського центрального виконавчого комітету.
На той момент в Одеську область увійшли міста, які зараз є обласними центрами — це Кропивницький (Зінов’ївське, Кіровоград), Миколаїв, Херсон. Також до територіального поділу Одеської області входили 46 районів.
У роки створення на території області займалися машинобудуванням, суднобудуванням, виробництвом будматеріалів, деревообробною, текстильною, хімічною і харчовою промисловістю. В Одесі працювали такі підприємства як канатний завод, джутова фабрика, Одеська сукняна фабрика, завод Жовтневої революції, Одеський завод Марті (що належали до металообробної промисловості), Одеський завод шампанських вин, підприємства харчової промисловості.
У 1932 році в Одесі відкрито першу в Україні музичну школу-десятирічку ім. П. Столярського.
Наразі ж Одеська область має сім районів. В умовах вторгення вона стала прихистком для переселенців з інших місць України. За останніми даними Міжнародної організації з міграції, станом на лютий 2025 року на Одещині зареєстровано 187 тис ВПО, які переїхали сюди з інших областей України.
Одеська область зараз фактично єдина, хто має вихід до моря — завдяки цьому працює зернова ініціатива, яка забезпечує експорт збіжжя, а також харчуванням країни Африки та Азії. Через російську агресію порти інших областей заблоковані.