Картини тілом, геймінг і OnlyFans: топ-7 креативних донатерів України

Badstreet Boys і Святослав Вакарчук. Фото: badstreetboys_fan/Instagram

Badstreet Boys і Святослав Вакарчук. Фото: badstreetboys_fan/Instagram
На четвертому році війни донати стають ще важливішими. При цьому все більше волонтерів констатують, що збирати гроші стає складніше. Тож, підходи українців до допомоги ЗСУ також змінюються: розважальний контент, ігри та навіть «нюдси» — в хід ідуть будь-які ідеї.
«Море людей» забрало для вас топ-7 незвичних і цікавих кейсів — читайте у матеріалі.
Стрижка за допомогу армії: що за ідея
Одним з креативників, які допомагають зборами, є український стендап-комік Василь Байдак. Щоразу він з командою вигадує щось максимально цікаве, аби залучити аудиторію. Наприклад, 13 червня 2025 року стартував розіграш «лімузина» Oldsmobile cutlass 92 за донат на військовий автомобіль Humvee для ЗСУ. Ролик зняли у форматі пародії на американські телепередачі 2000-х з характерною озвучкою (пам’ятаєте «Тачку на прокачку»?).
А от на свій день народження у 2023 році Байдак зібрав 1.8 млн грн за допомогою стрижки (так, так). Схема була така: відкрили дві «банки». На першу донатили ті, хто хотів, щоб комік змінив зачіску. На другу гроші скидали ті, хто був проти. Врешті, перемогла перша. Постригся він в прямому ефірі на сцені клубу Bel Etage.
«Культуру зборів не туди я повів», — каже Василь в одній зі своїх пародійних пісень, де він скосплеїв кліп Eminem. Але факт у тому, що такі збори однозначно отримують більший відгук від аудиторії.
Це далеко не всі креативи від Байдака і його команди. У травні 2025 року стендапер прозвітував, що завдяки спільному проєкту з іншими медійними людьми, вдалося накопичити 10 млн грн для 6 батальйону бригади «Азов».
Також 100% від «аукціону» європейського благодійного туру коміка йдуть на ЗСУ.

Badstreet Boys: рімейки на пісні 90-х
Badstreet Boys — сатиричний гурт, який у 2022 році створили Володимир Дантес, Василь Байдак, Антон Тимошенко, Кедр та Олег Свищ. Вони роблять рімейки на пісні 1990-х і 2000-х. Тобто, це таке музичне запрошення задонатити.
Наприклад, у квітні 2025 року вони випустили пародію на пісню «Наше літо» Валентина Стрикала — збирали 3 млн гривень.
А от у 2024 році — переспівали хіт Елтона Джона разом з експрезидентом України Віктором Ющенком. Тоді збирали 7 млн грн для Третьої штурмової бригади ЗСУ, ГУР та ССО.
19 червня 2025 року випустили ролик в Instagram, де разом з гуртом «Океан Ельзи» зробили рімейк пісні «911». До ініціативи доєдналася навіть компанія BMW Україна.
Курган і Agregat: як збирають мільйони гривень
На київському концерті у Палаці Спорту у 2025 році гурт Курган і Agregat зібрав для війська понад 9.1 млн гривень. Близько 4.6 мільйона — це гроші з проданих квитків. Решта — результати аукціонів та просто донати від слухачів.

А от у 2024 році під час свого благодійного європейського туру гурт зібрав 14 млн грн на допомогу ЗСУ. Тур тривав до 2 листопада й останній концерт гурт дав у польському Катовіце.
«Ми виставили цей звіт, бо, по-перше, треба звітувати. А по-друге, наші артисти, які їдуть у закордонні тури, на афіші пишуть величезними буквами ‘Благодійний тур на підтримку України’ й збирають на концертах у 5-6 разів більше людей, ніж ми, а потім привозять лише 1 млн гривень з цілого туру чи півтора. Тобто, збираючи більше людей, вони привозять удесятеро менше грошей на армію, ніж ми. І при цьому, що в них тур називається благодійним, що в нас. То нехай пишуть одразу: ‘Їдемо заробляти бабло’, а не на**бують людей!» — розповів тоді «Віледжу» один з учасників гурту Аміль Насіров.
Хлопці беруть участь і у інших креативних проєктах: співпрацюють з уже згаданим Байдаком, коміком Марком Куцеваловим та багатьма іншими, знімають власні розважальні ролики.
Дар’я Лісіч: аукціон
Поетеса Дарʼя Лісіч створила серію робіт, присвячену жіночому тілу. Картини виконані у чорному і червоному кольорах, що є поетичною відсилкою до Дмитра Павличка: «червоне — то любов, а чорне — то журба».
Їх авторка має намір продати на аукціоні, всі кошти підуть на потреби жінок на фронті через фонд «Землячки».
«Жінки на фронті захищають мене своїм тілом, а я їх підтримую — своїм. я створила серію робіт, присвячених жіночому тілу. Поверх відбитків рельєфу я написала по віршу. Ці рядки існують тільки в одному екземплярі, власникам картин буде належати ексклюзив», — розповіла Дарʼя.
Ігри, що збирають донати на ЗСУ
Чимало геймерів допомогають Україні з 2022 року: фінансово підтримують ЗСУ, розробляють симулятори для військових і беруть участь у кіберспортивних заходах з метою збору коштів. Так, розроблена київським конструктором бюро «Луч», гра Stugna дозволяє користувачеві надіслати донат, або (окремо) скористатися опцією вимкнення реклами у налаштуваннях за $0,99.

Усі зібрані кошти з платежів, донатів та переглядів реклами направляються на підтримку української армії. Гра є безкоштовною і доступна для завантаження на платформах App Store і Google Play.
Рімейк на фільм «Американський психопат»
Антон Тимошенко — ще один український стендап-комік, який робить незвичні збори на армію і цивільні благодійні проєкти. Так, ми багато говоримо про стендаперів, але вони таки креативлять.
У травні цього року Тимошенко з командою зняв мінірімейк на фільм «Американський психопат», де конкурує з іншими волонтерами, які збирають кошти на ЗСУ.
Він продавав навіть пусті пакети. Ми не жартуємо.
На аукціоні у Чикаго Тимошенко продав пакет з АТБ за $3 000, а найбільший донат у $4000, у тому ж Чикаго, вдалося отримати за рукавиці боксера Олександра Усика та футбольний м’яч з автографами гравців збірної України з футболу.
OnlyFans і Теронліфанс: гроші на ЗСУ
У 2022 році дві Насті (дна з України, а друга — з Білорусі) заснували рух Теронліфанс, який став свого часу дуже популярним. Фішка була у тому, щоб відправляти відверті фото (не порнографічні) за донат на українську армію. Неофіційне гасло — «Грудьми на захист України».
Для цього вони створили окремий сайт. Станом на 2023 рік проєкт зібрав понад 31.4 мільйона гривень на ЗСУ.
Окремі моделі за таким же принципом збирали та збирають гроші на популярній платформі OnlyFans. Однак після низки обшуків у 2024 році (БЕБ приходило до багатьох з обшуками через ймовірну несплату податків) відомо про такі ініціативи мало.
Авторка матеріалу: Валерія Шліхар