Країни ЄС готові шукати нове фінансування для Радіо Свобода


Десять країн Європейського Союзу підписали спільну заяву про готовність шукати альтернативні джерела фінансування для Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL).
Про це Радіо Свобода повідомили у своєму Telegram-каналі.
Документ підписали Австрія, Бельгія, Чехія, Естонія, Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Словенія та Швеція. У заяві зазначається, що RFE/RL відіграє ключову роль у наданні незалежної та заснованої на фактах інформації громадянам, особливо у регіонах, де свобода преси перебуває під загрозою.
«Протягом Холодної війни Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода було важливим джерелом достовірних новин для аудиторії за залізною завісою та відігравало значну роль в історії багатьох наших країн», — йдеться в документі.
Країни ЄС підкреслили, що RFE/RL продовжує надавати достовірну інформацію десяткам мільйонів людей у регіонах з обмеженою свободою преси, сприяючи просуванню демократичних цінностей і протидії дезінформації.
На тлі загрози припинення фінансування RFE/RL подало позов до суду на Агентство США з глобальних медіа (USAGM) та двох чиновників агентства — Карі Лейк і Віктора Моралеса. У скарзі йдеться, що відмова у фінансуванні, виділеному Конгресом США, порушує федеральне законодавство та Конституцію США.
«Зараз не час поступатися місцем пропаганді та цензурі супротивників Америки. Ми віримо, що закон на нашому боці», — заявив президент RFE/RL Стівен Капус.
Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода — незалежна міжнародна медіаорганізація, що охоплює щотижня близько 50 мільйонів слухачів у 23 країнах, зокрема в Росії, Україні, Ірані, Афганістані та державах Центральної Азії.
Читати також: США призупинили роботу «Голосу Америки» та припинили фінансування «Радіо Свобода»