Новини

Новий удар по пропаганді кремля: розкриваємо деталі резолюції Європарламенту, яку називають «історичною»

Новий удар по пропаганді кремля: розкриваємо деталі резолюції Європарламенту, яку називають «історичною»

Європарламент визнав: російська пропаганда — це загроза, яка потребує рішучої відповіді. Депутати офіційно засудили спроби Кремля спотворювати історію України та поширювати брехню про Другу світову. Нова резолюція закликає до посилення санкцій проти російських пропагандистських медіа, щоб зупинити їхній вплив у Європі. В Українському інституті національної пам’яті цей документ уже назвали «історичним».

Резолюція парламенту відкидає історичні претензії росії щодо підриву історії та національної ідентичності України. Такі тези у ЄС назвали марними спробами виправдати війну. 

«У тексті офіційної позиції ЄС тепер чітко артикульовано та засуджено фальсифікацію СРСР/росією історії, розвінчано ряд давніх фейків про Другу світову, вчергове викрито союз комуністів та нацистів у 1939-1941, визнано використання скрєпного дискурсу про «9 травня» мілітаристською пропагандою та багато іншого важливого про минулу та сучасну війну», — прокоментував ексголова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, який також працював над текстом резолюції.

Парламент закликає ЄС та його держави-члени посилити зусилля для протидії російській пропаганді, іноземній інформаційній маніпуляції та втручанню. Це необхідно для захисту цілісності демократичних процесів і зміцнення стійкості європейських суспільств. Депутати Європарламенту вказують на необхідність просування медіаграмотності, підтримки якісних медіа та дослідження нових гібридних технологій впливу.

Євродепутати закликають розширити санкції проти російських ЗМІ, які проводять дезінформаційні кампанії та підтримують війну росії проти України.

Водночас депутати Європарламенту хочуть, щоб ЄС посилив підтримку вигнаних незалежних російських ЗМІ, щоб сприяти різноманітним голосам у російськомовному інформаційному просторі.

Парламент висловив стурбованість нещодавніми заявами компаній Марка Цукерберга та Ілона Маска про послаблення їхніх правил перевірки фактів і модерації. Депутати вважають, що це сприятиме подальшому поширенню російської дезінформації по всьому світу. 

Представники парламенту хочуть, щоб Єврокомісія та країни-члени ЄС суворо дотримувалися Закону про цифрові послуги у відповідь на ці оголошення Meta та X, у тому числі як важливу частину боротьби з російською дезінформацією.

Читайте також: USAID стопає фінансування проєктів в Україні

Завантажити ще...