Програма «Траєкторія 2»: одеські підприємці залучили 800 000 грн для розвитку бізнесу

Програма «Траєкторія 2»: одеські підприємці залучили 800 000 грн для розвитку бізнесу

У Києві 25 червня пройшов Grand Pitch Day — фінал другого сезону освітньо-грантової програми «Траєкторія». Її учасники — ветерани та родини військовослужбовців. Одним із міст, де проходили інтенсиви у рамках програми, була Одеса. 

До фіналу дійшли 10 підприємців. Вони представили свої бізнес-ідеї перед журі та змагалися за головні призи:

  • 1 млн грн — у категорії «Початківець у бізнесі»;
  • 2 млн грн — у категорії «Досвідчений підприємець». 

Додатково ще 17 млн грн фінансової підтримки отримали учасники, які успішно завершили навчання у форматах Інтенсивного та Спільного лекторіїв.

Загалом участь у другому сезоні взяли 1 052 підприємці з усієї України. Вони навчалися в Спільному лекторії — це онлайн-формат з основ підприємництва: від фінансового менеджменту до цифровізації та маркетингу. 

Додатково 442 учасники пройшли Інтенсивний лекторій — на базі одного з 11 центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес. Це поглиблене навчання у змішаному форматі. Воно передбачає менторський супровід: допомагали підготувати бізнес-ідею до запуску або масштабування.

Після навчання 66 учасників отримали фінансування: 44 підприємці-початківці залучили по 200 000 грн, 20 досвідчених підприємців — по 400 000 грн, двоє учасників Спільного лекторію — по 100 000 гривень. 

Інтенсивний лекторій у Одесі: результати

Одеса стала одним із міст, де на базі центру підтримки підприємців Дія.Бізнес проходив Інтенсивний лекторій. У програмі взяли участь 25 бізнес-проєктів з Одещини. Троє з них отримали фінансування:

  • Сергій Ткачук, проєкт VOLNIR — розробка автономних систем живлення на основі генерації водню з води. Інноваційне рішення з високим ККД, орієнтоване на B2B-сегмент — оборонну, енергетичну та транспортну галузі. Залучено 200 000 гривень.
  • Валерія Тур, проєкт Riya Tourmaline Design — інтер’єрна студія, яка створює інклюзивні дизайнерські рішення для людей з інвалідністю. Залучено 200 000 гривень;
  • Віра Харшман, проєкт Face Concept — центр медичної та естетичної косметології, що спеціалізується на роботі з людьми, які пережили психологічні та фізичні травми, зокрема через війну. Залучено 400 000 гривень.

«Для багатьох ветеранів та їхніх родин підприємництво стає тією точкою опори, з якої починається новий етап життя. Освітньо-грантова програма ‘Траєкторія 2’ — приклад того, як держава, бізнес і міжнародні організації можуть разом створити ефективну екосистему підтримки для них. Ми вже бачимо конкретні результати: зареєстровані бізнеси, створені робочі місця, нові підприємницькі історії. А другий сезон ‘Траєкторії’ надав нову можливість здобути практичні знання, отримати менторську підтримку та фінансування для розвитку власної справи — чого часто бракує на старті», — зазначив директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту Андрій Ремізов.

Перший сезон програми «Траєкторія» стартував у 2024 році. Тоді 50 учасників отримали по 100 000 гривень на запуск або масштабування власної справи. Того ж року ініціативу було відзначено міжнародною премією Partnership for Sustainability Award у категорії «Економічний розвиток».

Освітньо-грантову програму «Траєкторія 2» реалізувала мережа центрів Дія.Бізнес за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, а також за фінансового сприяння уряду Японії, ПРООН в Україні, Mastercard, UKRSIBBANK BNP Paribas Group та мережі «Аврора».

Завантажити ще...