Новини

США відновили постачання зброї та обмін розвідданими з Україною

США відновили постачання зброї та обмін розвідданими з Україною

США відновили постачання військової допомоги Україні через польський хаб у Ясьонці та обмін розвідувальними даними. Про це повідомив заступник міністра оборони Польщі Павел Залевський.

Відновлення військової допомоги

Постачання зброї з хабу в Ясьонці було призупинено після напруження відносин між президентом США Дональдом Трампом та президентом України Володимиром Зеленським. Речник польського МЗС Павел Вронський тоді заявив, що це рішення ухвалили без консультацій із союзниками.

Однак після українсько-американських перемовин у Джидді (Саудівська Аравія), які відбулися 11 березня, США зобов’язалися негайно відновити військову допомогу та обмін розвідданими для України.

Відновлення обміну розвідданими

Директорка Національної розвідки США Тулсі Габбард повідомила, що за дорученням президента Трампа обмін розвідданими з Україною відновлено. Вона зазначила, що цей крок є важливим для зміцнення обороноздатності України.

Обмін розвідданими було призупинено на початку березня. За даними The New York Times, це рішення розглядалося як спроба примусити Україну до переговорів із Росією.

Поновлення доступу до супутникових зображень

Також американська аерокосмічна компанія Maxar Technologies відновила доступ українських користувачів до супутникових знімків у межах програми Global Enhanced GEOINT Delivery (GEGD). Про це пише «Мілітарний».

Ця програма забезпечує доступ до комерційних супутникових зображень, які збирає уряд США.

Після припинення постачання допомоги Maxar заблокувала доступ України до своїх даних. Відновлення стало можливим після рішення адміністрації США відновити підтримку України.

Що відомо про припинення допомоги

4 березня президент США Дональд Трамп призупинив надання Україні всієї американської допомоги, зокрема тієї, яку розпорядився виділити його попередник Джо Байден.

Наступного дня видання Daily Mail та Financial Times повідомили, що США також перестали ділитися з Україною розвідданими.

Директор ЦРУ Джон Реткліфф підтвердив це рішення, зазначивши, що очікує на швидке відновлення співпраці. Водночас спецпосланець США на Близькому Сході Стів Віткофф заявив, що критично важливі дані для оборони України все ж продовжували надаватися.

Читати також: Франція надасть Україні 195 мільйонів євро військової допомоги

Завантажити ще...