Суд у США тимчасово заблокував закриття Радіо Свобода

Логотип видання Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода у Празі, Чехія, 18 березня 2025 року. Фото: Getty Images/MICHAL CIZEK/AFP

Логотип видання Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода у Празі, Чехія, 18 березня 2025 року. Фото: Getty Images/MICHAL CIZEK/AFP
«Керівництво USAGM не може одним реченням, без належного обґрунтування, змусити Радіо Свобода закритися – навіть якщо президент сказав їм це зробити», — йдеться в рішенні судді Ламберта.
Президент і генеральний директор Радіо Свобода Стівен Капус подякував суду за це рішення:
«Ми цінуємо продумане та бездоганне рішення судді Ламберта не дозволити USAGM ігнорувати волю Конгресу. Ми з нетерпінням чекаємо на подальше просування нашої справи про визнання неконституційною відмову нам у коштах, які Конгрес виділив Радіо Свобода на решту фінансового року»
Капус наголосив, що рішення надсилає «серйозний сигнал» журналістам у всьому світі:
«Їхня місія, визначена Конгресом, є гідною й цінною та має продовжуватися. Протягом 75 років РВЄ/РС було тісно пов’язане з інтересами американської національної безпеки, борючись із цензурою та пропагандою в багатьох найбільш репресивних суспільствах світу».
Передісторія подій
14 березня президент США Дональд Трамп підписав указ щодо скорочення функцій і роботи співробітників кількох урядових відомств для боротьби з бюрократією. До переліку потрапило Агентство США з глобальних медіа (USAGM), яке контролює Радіо Свобода та «Голос Америки».
15 березня штатні працівники «Голосу Америки» отримали повідомлення про переведення в оплачувану адміністративну відпустку. Директор «Голосу Америки» Майкл Абрамовіц заявив, що вперше за 83 роки існування мовник «змусили замовкнути». За його словами, майже весь персонал — понад 1300 журналістів, продюсерів і допоміжний персонал — було відправлено в адміністративну відпустку.
Читати також: Країни ЄС готові шукати нове фінансування для Радіо Свобода