У ЄС закликають громадян мати запаси їжі та води на 72 години в разі кризи

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне
Європейська комісія рекомендує громадянам Євросоюзу підготувати запаси їжі та води щонайменше на 72 години у разі надзвичайної ситуації — війни, пандемії чи стихійного лиха. Відповідні рекомендації містяться в проєкті «Стратегії Союзу готовності», пише видання Politico.
Підготовка до можливих загроз
У документі йдеться, що кожен мешканець ЄС повинен бути самозабезпеченим протягом перших трьох діб у разі кризової ситуації. Автори стратегії зазначають, що саме початковий період є найбільш критичним у випадку військових конфліктів, кібератак, пандемій або природних катаклізмів.
Автори стратегії наголошують, що після пандемії COVID-19 та війни в Україні Європа повинна не лише реагувати на виклики, але й передбачати їх та завчасно вживати заходів.
Серед ключових рекомендацій у проєкті:
- створення стратегічних запасів продуктів, води та медикаментів;
- розробка кризових планів;
- забезпечення доступу до укриттів і критичних ресурсів у разі загрози.
Реакція мешканців Європейських країн
Рекомендації Єврокомісії викликали різну реакцію серед мешканців країн ЄС. Журналісти «Моря людей» поцікавилися у громадян, як вони сприймають таку ініціативу.
Чіара, студентка музичного університету в Барселоні, зізналася, що новина стала для неї несподіванкою:
«Я дуже здивована, що ЄС радить запастися продуктами. Оскільки я не стежу за новинами, я не знала, що ситуація з росією така серйозна. Якщо почнеться війна, я, мабуть, поїду в Аргентину»
Марія, мешканка Німеччини, повідомила, що деякі її знайомі вже відчули наслідки підготовки до можливого конфлікту:
«Особисто нічого не отримували. Мої знайомі, власники готелю в Польщі, отримали від держави запит на всіх чоловіків, які працюють у готелі, щоб записати їх до навчальних військових зборів. Також моя знайома має бізнес у Литві, і там уже рік проводять навчання щодо захисту населення. Всі країни готуються до війни»
Еліс, яка проживає в Іспанії вважає такі заходи частиною стандартної підготовки до кризових ситуацій:
«Це звичайна процедура на випадок будь-яких надзвичайних ситуацій — не лише війни, а й стихійних лих чи пандемій. Навіть у будинку, де я живу, є підвал із запасами води, їжі та медикаментів»
Уряди будуть самостійно визначати інструкції залежно від загроз для кожної держави. Для фінів це може включати практику з тримання зброї для молодих людей, в той час, як бельгійцям це не обовʼязково зараз знадобиться, зазначили у Єврокомісії.
Читати також: Кремль висунув умови щодо безпеки у Чорному морі: вимагає зняття санкцій із банків